اخبار

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران اعلام کرد: اشتغالزایی 1000 نفر با تکمیل پایانه صادراتی محصولات کشاورزی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران اعلام کرد: اشتغالزایی 1000 نفر با تکمیل پایانه صادراتی محصولات کشاورزی
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: با راه اندازی سه فاز پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در جویبار شاهد اشتغالزایی برای بیش از 1000 مازندرانی خواهیم بود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل، کامران اصغری در بازدید رییس صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون کشور از نخستین مرکز لجستیک و پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در شهرستان جویبار ضمن تقدیر از زحمات این کارآفرین نمونه اظهار کرد: سخنان اخیر مقام معظم رهبری درباره بخش تعاون نشان از اهمیت بالای این حوزه در سطح کشور دارد و باید برای رشد سهم بخش تعاون در اقتصاد کشور با کمک مسئولان، مردم و بخش تعاون بیش از پیش تلاش کرد.

وی افزود: مازندران از استانهای با ظرفیت بسیار بالا در زمینه تعاون است و نیاز است در راستای رشد بیش از پیش این بخش با کمک همه مردم و مسئولین گام برداشت.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خاطرنشان کرد: مرکز لجستیک و پایانه صادراتی محصولات کشاورزی قطعا موجب توسعه اقتصادی استان خواهد شد و تحقیقات میدانی نشان می دهد تأسیس چنین مرکزی علاوه بر اشتغالزایی به اصلاح نظام توزیع و تنظیم بازار محصولات کشاورزی کمک شایانی خواهد کرد.

اصغری با تأکید بر ضرورت حمایت از کارآفرینان بیان کرد: اگر هر سه فاز این پایانه راه‌اندازی شود شاهد اشتغالزایی برای بیش از 1000 مازندرانی خواهیم بود که البته مشاغل بسیاری را به صورت غیر مستقیم نیز بوجود خواهد آمد.

وی با اشاره به پتانسیل بالای شرکتهای تعاونی در مازندران افزود: در کنار فعالیت های ویژه شرکت روماک، تعاونی پرورش ماهیان خاویاری قره برون نیز در شهر جویبار با صادرات خاویار به شهرت جهانی رسیده است و اشتغالزایی و ارز آوری مطلوبی را برای کشور و استان مازندران نیز به ارمغان آورده است.

این مسئول ادامه داد: این شرکت تعاونی نیز در حال اجرای اولین پایانه صادراتی محصولات خاویاری در استان مازندران است که در این زمینه پیشرفت مطلوبی داشته است که قطعا با تأسیس این پایانه ضمن توسعه اقتصادی کشور و استان شاهد اشتغالزایی ویژه ای برای جوانان خواهیم بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در پایان گفت: با معرفی الگوهای موفق تعاونی مانند این تعاونی های دانش بنیان و نوآور  به جوانان و به ویژه فارغ‌التحصیلان بدنبال ترویج فرهنگ تعاون بعنوان نسخه شفا بخش اقتصاد کشور و استان هستیم.
۲ دی ۱۳۹۸ ۰۹:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید