اخبار

با حضور رییس صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور؛ از نخستین مرکز لجستیک و پایانه صادراتی محصولات کشاورزی بازدید شد

با حضور رییس صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور؛ از نخستین مرکز لجستیک و پایانه صادراتی محصولات کشاورزی بازدید شد
پیش از ظهر امروز شنبه مورخ 30 آذر 98، رییس صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون کشور به همراه مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رییس اتاق تعاون و مدیر بیمه تعاون مازندران از شرکت تعاونی روماک گستر پارس مجری نخستین مرکز لجستیک و پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در شهرستان جویبار بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل، مهدی حسین نژاد مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون در این بازدید اظهار کرد: اجرای طرح نخستین مرکز لجستیک و پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در استان مازندران توسط شرکت تعاونی روماک یک پروژه ماندگار برای مازندران خواهد بود که موجبات توسعه اقتصادی استان را فراهم می آورد.
وی افزود: این صندوق با صدور ضمانت نامه ای به مبلغ 120 میلیارد ریال نیز موجب توسعه بیشتر این شرکت تعاونی شده و در ادامه راه نیز از فعالیت های این شرکت موفق حمایت خواهد کرد.
حسین نژاد با تأکید بر ضرورت حمایت از تعاونی ها خاطرنشان کرد: نوآوری در بخش تعاون یکی از اولویت های صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون می باشد و حمایت ویژه این صندوق از طرح های دانش بنیان و نوآور گواه این مهم است.
مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون تصریح کرد: این صندوق آمادگی همه جانبه خود را جهت حمایت از طرح های تعاونی اشتغالزا اعلام می دارد.

اشتغالزایی 1000 نفر با تکمیل پایانه صادراتی محصولات کشاورزی

کامران اصغری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران نیز در این بازدید ضمن تقدیر از زحمات این کارآفرین نمونه طی سخنانی اظهار کرد: سخنان اخیر مقام معظم رهبری درباره بخش تعاون نشان از اهمیت بالای این حوزه در سطح کشور دارد و باید برای رشد سهم بخش تعاون در اقتصاد کشور با کمک مسئولین، مردم و بخش تعاون بیش از پیش تلاش کرد.
وی افزود: مازندران از استانهای با ظرفیت بسیار بالا در زمینه تعاون می باشد و جا دارد در راستای رشد بیش از پیش این بخش با کمک همه مردم و مسئولین گام برداشت.
اصغری خاطرنشان کرد: مرکز لجستیک و پایانه صادراتی محصولات کشاورزی قطعا موجب توسعه اقتصادی استان خواهد شد و تحقیقات میدانی نشان می دهد تأسیس چنین مرکزی علاوه بر اشتغالزایی به اصلاح نظام توزیع و تنظیم بازار محصولات کشاورزی کمک شایانی خواهد کرد.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با تأکید بر ضرورت حمایت از کارآفرینان بیان کرد: اگر هر سه فاز این پایانه راه اندازی شود شاهد اشتغالزایی برای بیش از 1000 مازنی خواهیم بود که البته مشاغل بسیاری را به صورت غیر مستقیم نیز بوجود خواهد آمد.
این مسئول با اشاره به پتانسیل بالای شرکتهای تعاونی در مازندران افزود: در کنار فعالیت های ویژه شرکت روماک، تعاونی پرورش ماهیان خاویاری قره برون نیز در شهر جویبار با صادرات خاویار به شهرت جهانی رسیده است و اشتغالزایی و ارز آوری مطلوبی را برای کشور و استان مازندران نیز به ارمغان آورده است.
وی ادامه داد: این شرکت تعاونی نیز در حال اجرای اولین پایانه صادراتی محصولات خاویاری در استان مازندران می باشد که در این زمینه پیشرفت مطلوبی داشته است که قطعا با تأسیس این پایانه ضمن توسعه اقتصادی کشور و استان شاهد اشتغالزایی ویژه ای برای جوانان خواهیم بود.
اصغری در پایان تأکید کرد: با معرفی الگوهای موفق تعاونی مانند این تعاونی های دانش بنیان و نوآور  به جوانان و علی الخصوص فارغ التحصیلان بدنبال ترویج فرهنگ تعاون بعنوان نسخه شفا بخش اقتصاد کشور و استان هستیم.
۱ دی ۱۳۹۸ ۱۵:۱۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید