اخبار

پرداخت 200 میلیارد ریال به مستمری‌بگیران بیمه اجتماعی مازندران

پرداخت 200 میلیارد ریال به مستمری‌بگیران بیمه اجتماعی مازندران
مدیر بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر مازندران از پرداخت 200 میلیارد ریال به مستمری‌بگیران بیمه اجتماعی روستائیان، کشاورزان و عشایر در سال گذشته در سطح استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل، محمد ابراهیمی صبح امروز در دومین جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران که به میزبانی صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر مازندران با حضور مدیران کل عضو این شورا در سالن جلسات ساختمان شهید نوری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان برگزار شد، اظهار کرد: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر استان مازندران از سال 84 تاکنون به ویژه در چهار سال اخیر با برنامه‌ریزی‌های منظم موجبات امیدبخشی را در بین کشاورزان، روستاییان و عشایر فراهم آورد و سعی کرد با ترویج بیش از پیش فرهنگ بیمه‌ای، گام‌های مطمئنی در بهبود حیات اجتماعی استان برداشته شود.

وی با اشاره به اینکه نگرش و رویکرد نظام جمهوری اسلامی ایران به موضوع بیمه‌های اجتماعی در اصل بیست و نهم قانون اساسی، تعریف و تبیین شده است، تصریح کرد: صندوق اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر به عنوان یکی از چهار صندوق بیمه‌گر اجتماعی زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در اجرای این اصل تشکیل و شروع به فعالیت کرده است.

مدیر بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر مازندران با اعلام اینکه در استان 104 هزار خانوار را زیرپوشش این بیمه قرار داده‌ایم، افزود: 5 هزار خانوار از مستمری‌های بازنشستگی، ازکارافتادگی و فوتی برخوردار شدند.

این مسؤول از اعزام بیمه شدگان صندوق به عنوان افراد زائر اولی به مشهد مقدس تحت عنوان طرح کرامت رضوی برای نخستین‌بار در کشور خبر داد.

وی تصریح کرد: در سال گذشته 20 میلیارد تومان پرداخت مستمری داشته‌ایم و شاهد افزایش چشمگیر حقوق و مزایا بودیم.

مدیر بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر مازندران بیان کرد: سهمیه تکلیفی استان در سال 99 برای استان مازندران 14 هزار فقره است که قرار است با اولویت اقشار آسیب‌پذیر و جامعه هدف کمیته امداد و بهزیستی انجام شود.

این مسؤول ادامه داد: در استان 110 کارگزاری فعال داریم که از این تعداد 108 کارگزاری دارای قرارداد معتبر بوده که شامل 36 تعاونی دهیاری، 34 شرکت با مسئولیت محدود، 18 تعاونی تولید روستایی، 6 دفتر پیشخوان دولت و بخش عمومی،  چهار شرکت سهامی خاص، سه تعاونی روستایی، دو شرکت تعاونی و تعاونی دهیاران، یک تعاونی عشایر، یک دهیاری و یک شرکت تعاونی هستند.

ابراهیمی در بخش دیگری به اقدامات انجام گرفته درباره کاهش احتمال ابتلا به ویروس کرونا اشاره کرد و افزود: به منظور صیانت از سلامت کارکنان، کاهش تردد و اجتماعات، تا اطلاع ثانوی روزانه در هر یک از واحدها حداکثر 3/1 کارکنان می‌توانستند حضور داشته باشند و مدیران واحدها باید برنامه ریزی لازم را در این رابطه انجام داده و یا به صورت دورکاری و یا انجام کار به صورت شیفتی انجام شود.

وی توزیع لوازم بهداشتی(ماسک، دستکش، مواد ضدعفونی کننده دست و سطوح و ...) برای ارتقاء سطح بهداشت کارکنان، کارگزاران و مراجعان دفاتر در حدود 30 هزار لوازم بهداشتی، حذف کردن اخذ اثر انگشت از بیمه شده اصلی و یا افراد واجد شرایط تحت کفالت ایشان در تمام فرم های مورد استفاده در فرآیند های بیمه ای، ارسال پیامک های بهداشتی به همکاران، بیمه شدگان و مستمری بگیران، توزیع ماسک و دستکش توسط کارگزاری های روستایی در بین بیمه شدگان و مستمری بگیران و راه اندازی سامانه پیامکی 300027 برای شناسایی بیمه شدگان و مستمری بگیران مبتلا به ویروس کرونا و ارائه تسهیلات (وام و بسته های نقدی و غیر نقدی) به بیماران را از اقدامات مهم در مقابله با ویروس کرونا اعلام کرد.

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۲۱:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید