اخبار

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد: مازندران دارای بهترین محیط کسب و کار در بخش تعاون می باشد

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد: مازندران دارای بهترین محیط کسب و کار در بخش تعاون می باشد
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: حسب اعلام اتاق تعاون ایران، نتایج حاصله از پایش محیط کسب و کار بخش تعاون در زمستان ۹۸، نشان از این دارد که استان مازندران دارای رتبه نخست و بهترین محیط کسب و کار در بخش تعاون کشور می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل، کامران اصغری مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران صبح امروز طی گفتگویی اظهار کرد: امروزه، بهبود محیط کسب وکار یکی از مهمترین راهبردهای توسعه اقتصادی هر کشور به شمار می رود و علاوه بر آن هرچه محیط کسب وکار یک کشور شرایط بهتری داشته باشد، بهره برداری از فرصت های کارآفرینی بیشتر و هر چه بهره برداری از فرصت های کارآفرینی در جامعه ای بیشتر باشد، عملکرد اقتصاد آن کشور و خلق ارزش و ثروت در آن جامعه نیز بیشتر می شود.

 

وی ادامه داد: با این حال بهبود محیط کسب وکار، نیازمند برنامه ریزی و سیاست گذاری مطلوب است، که دستیابی به این مهم نیازمند وجود فرآیندی مستمر برای پایش و سنجش وضعیت محیط کسب وکار هر کشور است که در بخش تعاون این مهم توسط اتاق تعاون ایران انجام می شود.

 

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران خاطرنشان کرد: طی آخرین پایشی که اتاق تعاون ایران در زمستان سال 98 در زمینه وضعیت محیط کسب و کار در بخش تعاون استان های کشور بعمل آورده، استان مازندران با شاخص 4.03 از 10 (نمره بدترین ارزیابی 10 می باشد) دارای بهترین محیط کسب و کار در سطح استانهای کشور ارزیابی شده و استان هرمزگان با شاخص 5.25 پس آن قرار دارد.

 

این مسئول ادامه داد: این مهم در حالی رخ داده است که در سال 97 استان مازندران دارای شاخص 6.11 بود ولی با تلاش همکاران این بخش خوشبختانه بهبود خوبی را در این حوزه شاهد هستیم.

 

اصغری با اشاره به ظرفیت بالای استان در حوزه تعاون تصریح کرد: تعامل بسیار خوبی بین این اداره کل، اتاق تعاون استان و تعاونگران وجود دارد که موجب هم افزایی مضاعفی در این بخش شده است و این مهم یکی از دلایل موفقیت بخش تعاون در استان مازندران می باشد.

 

وی با اشاره به تأکیدات ویژه استاندار مازندران مبنی بر ضرورت توجه به بخش تعاون، افزود: استاندار مازندران همواره بر ضرورت توسعه بخش تعاون در استان تأکید داشته و این مهم موجب ایجاد موجی مثبت در این حوزه شده است.

 

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران بیان کرد: حوزه تعاون این اداره کل در سال گذشته نیز در شاخص های اختصاصی نمره 100 و عالی را کسب نموده است که نشان از زحمات بی وقفه کارکنان این حوزه در سطح استان دارد.

 

وی ادامه داد: اقداماتی از قبیل صادرات تعاونیها، ایجاد فرصت شغلی جدید توسط تعاونی ها، تأسیس شرکت های تعاونی جدید در گرایشهای تولیدی، خدماتی و توزیعی و...، تاسیس تعاونی های توسعه و عمران شهرستانی، نظارت و بازدید از تعاونیهای تحت پوشش و حمایت ویژه از طرح های پژوهشی و پایان نامه ها با موضوع تعاون، ایجاد و راه اندازی کرسی تعاون و دانشگاه با هدف ترویج فرهنگ تعاون در بین جوانان، راه اندازی مرکز نوآوری توسعه تعاون، کمک بلا عوض به تعاونی های سه دهک پایین درآمدی جامعه و... از مهمترین شاخص ها در این حوزه می باشد که کاملا محقق شده است.

۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید