اخبار

با حضور نمایندگان مرکز استان در مجلس شورای اسلامی؛

سومین جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران برگزار شد

سومین جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران برگزار شد
سومین جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با حضور علی بابایی کارنامی و منصورعلی زارعی نمایندگان مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی، کامران اصغری ‏مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و مدیران عضو به میزبانی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان در ساری برگزار شد. ‏

به گزارش روابط عمومی اداره کل، کامران اصغری رئیس شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان مازندران با قدردانی از حضور نمایندگان مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی در این جلسه، خواستار تعامل بیش از پیش اعضای شورا در رسیدن به اهداف این مجموعه شد.‏

وی با اشاره به اینکه از توانمندی اعضای این شورا در راستای رفع مشکلات موجود استفاده می‌کنیم، گفت: از بدو شروع بکار این شورا تا کنون 98 جلسه برگزار شده است که 561 مصوبه داشته ایم که قابلیت اجرایی در استان داشته است.

مهندس اصغری با اعلام اینکه 97 درصد مصوبات شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اجرایی شده است، اظهار داشت: جلسات به صورت منظم ماهانه با حضور اعضا برگزار می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در درخواستی از نمایندگان مجلس خواستار اعمال برخی از معافیت ها برای کارگاه‌های زیر 5 نفر در استان شد و ادامه داد: برخی معافیت های بیمه ای مانند بند واو ماده 80 و بندهای مشابه که در گذشته بود باید ادامه پیدا کند تا برای افزایش اشتغال اقدامات مهمی انجام شود.

وی بر عزم جدی تمام دستگاه‌های عضو شورای هماهنگی برای بکارگیری امکانات و ظرفیت‌ها در مسیر اهداف شعار جهش تولید تأکید کرد و افزود: تمامی فعالیت‌ها و برنامه‌های ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در سال جاری، براساس اهداف جهش تولید ساماندهی می‌شود.

اصغری در ادامه با اشاره بر طرح های حمایتی این وزارتخانه در دوران شیوع کرونا خاطرنشان کرد: 1561 میلیارد تومان تسهیلات برای حمایت از کسب و کار های آسیب دیده از کرونا به استان تخصیص داده شده که رقم تسهیلات در سه سطح ۶۰ میلیون ریالی، ۱۲۰ میلیون ریالی و ۱۶۰ میلیون ریالی تعیین شده است.

وی ادامه داد: 14 رسته و 550 زیر رسته بابت دریافت این تسهیلات معرفی شده است که 57 هزار مشمول نیز با استفاده از بانک اطلاعاتی تأمین اجتماعی شناسایی شده اند که باید در سامانه کارا ثبت نام نمایند.

مدیر ‏کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران نیز که میزبانی این مراسم را برعهده داشت، گفت: مأموریت اصلی سازمان آموزش فنی و حرفه ای به عنوان متولی اصلی  آموزش های مهارتی در کشور،اجرای آموزش، پژوهش، تولید استانداردهای آموزشی و ارزشیابی مهارت نیروی کار کشور است.

سید حسین درویشی افزود: سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نسبت به تأمین و تربیت نیروی کار ماهر و نیمه ماهر مورد نیاز بخش های مختلف صنعت، کشاورزی و خدمات و ارتقای فرهنگ مهارت های فنی جامعه اقدام می کند.

وی تدوین و بازنگری 33 استاندارد آموزشی، افتتاح 9 مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره در دانشگاههای استان، افتتاح 57 آموزشگاه آزاد بخش خصوصی و گسترش 10 واحد آموزشی در مناطق حاشیه نشین شهری و آسیب پذیر را از اقدامات کیفی این اداره کل در سال گذشته برشمرد.

درویشی انتظارات از شورای هماهنگی دستگاههای اجرایی تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مازندران را ارائه تسهیلات به مهارت آموختگان متقاضی اشتغال و کارآفرینیبا پیگیری در کار گروه اشتغال استان، ارائه تسهیلات به آموزشگاههای آزاد بمنظور برگزاری دوره های نوین آموزشی از طریق بانک های عضو شورای هماهنگی و ارائه بسته های حمایتی و تشویقی برای بخش خصوصی، اصناف و سرمایه گذاران حامیان آموزش های مهارتی برحسب تشخیص و شرایط موجود در شورای هماهنگی بویژه بحث بیمه و تخفیفات مالیاتی و تسهیلات ارزان قیمت عنوان کرد و افزود: جامعه در حال حاضر دچار بی سوادی مهارتی است  که نمونه بارز آن وجود فارغ التحصیلان دانشگاهی بیکار می‌باشد.

 

مدیر ‏کل آموزش فنی و حرفه ای مازندران در بخش دیگری خواستار حمایت نمایندگان مجلس از طرح تشکیل فراکسیون مهارت در مجلس شد و ادامه داد: ارتقای مهارت و اجرای بی کم و کاست قانون نظام جامع مهارت و توجه به بودجه سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور مورد توجه مجلس یازدهم قرار گیرد.

درویشی با اعلام اینکه برای ارتقای جایگاه آموزش های مهارتی در کشور بر رتبه بندی مربیان این سازمان مانند معلمان آموزش و پرورش مورد تاکید قرار گیرد، خاطرنشان کرد: از آنجایی که آموزش مهارتی مانند آموزش عمومی رایگان است در بودجه سازمان، معافیت مالیاتی مشابه آموزش و پرورش دیده شود و مراکز آموزش فنی و حرفه ای  نیز از معافیت در پرداخت آبونمان برق، آب و گاز برخوردار شوند.

در ادامه این جلسه علی بابایی کارنامی و منصورعلی زارعی نمایندگان مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی ضمن قدردانی از اقدامات دستگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مازندران، آمادگی خود را برای رسیدگی به مشکلات و اصلاح برخی قوانین در راستای خدمت رسانی بهتر و بیشتر به مردم اعلام کردند.

در این جلسه مقرر شد هر از دستگاه های عضو شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران مشکلات و موانع موجود را تهیه تا در جلسه مجمع نمایندگان مازندران مورد بررسی قرار گیرد.

در این جلسه هریک از مدیران کل حاضر در جلسه ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و تلاشهای دستگاه مربوطه ‏به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند.‏

۱ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید