اخبار

با حضور معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی

جلسه فوق العاده شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران برگزار شد

جلسه فوق العاده شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران برگزار شد
جلسه فوق العاده شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با حضور دکتر شیرکانی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، مسعود هنردوست، نایب رئیس هیات مدیره صندوق، کامران اصغری رئیس شورای هماهنگی و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان و مدیران کل عضو شورای هماهنگی در سالن جلسات اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل، کامران اصغری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در ابتدای این جلسه با اشاره به اینکه از ابتدای تشکیل شورای هماهنگی تعاون استان تا کنون 99 جلسه برگزار شده است، اظهار داشت: 564 مصوبه در این جلسات مصوب شد که 97 درصد مصوبات اجرایی شده است.

وی با اعلام اینکه بیمه‌شدگان صندوق بیمه اجتماعی روستائیان از جامعه‌ای بسیار آسیب‌پذیر هستند، تصریح کرد: برای گسترش شمار بیمه شدگان تحت پوشش نیازمند عزم ملی و استانی هستیم.

علی شیرکانی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر نیز در جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار ورفاه اجتماعی مازندران با تاکید براینکه باید مسائل درون شورا توسط اعضا برطرف شود، افزود: هماهنگی در اطلاع رسانی و پوشش دادن مسائل امری مهم و ضروری به نظر می‌رسد.

وی باعنوان اینکه بودجه دستگاه‌های شورای هماهنگی تعاون ۶۰ درصد کل بودجه و بودجه تأمین اجتماعی یک سوم بودجه دولت است، افزود: شورای هماهنگی از قدرت چانه زنی و لجستیکی بالایی برخوردار است و می‌تواند مدافع منافع سازمانی و وزارتخانه باشد.

وی ادامه داد: شورای هماهنگی می‌تواند منشأ اثرهای خوبی در کشور باشد و خوشبختانه مازندران در ضریب پوشش بیمه شدگان در کشور اول و برتر است و هرچه قدر در توسعه بیمه روستایی و عشایر تلاش کنیم، به مردم خلق کردیم.

شیرکانی شمار اعضای صندوق را بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود: بیشتر این افراد جزو سرپرستان خانوار هستند.

وی بیان کرد: یکی از شاخص‌های توسعه میزان پوشش بیمه است و برای توسعه استان باید افراد را به سمت بیمه شدن هدایت کنیم.

معاون وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی اظهار داشت : در شرایط فعلی امکان برخورداری از بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایری برای تمام استان های کشور به صورت شناور فراهم است و امکان حذف این برنامه نیز در آینده وجود دارد.

شیرکانی از استان های کشور خواست تا از موقعیت شناوری برای برخورداری از بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایری در استان های خود استفاده کنند.

محمد ابراهیمی مدیر صندوق اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مازندران نیز در این جلسه گفت: سالانه حدود ۱۵ هزار نفر جذب بیمه اجتماعی می‌شوند و در حال حاضر بیش از پنج هزار نفر نیز از مزایای مستمری برخوردار هستند.

وی از انعقاد تفاهم‌نامه  بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر با اتاق اصناف مرکز استان با حضور علی شیرکانی معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استاندار مازندران و مسئولانی استانی و شهرستانی خبر داد و گفت: برای نخستین بار در کشور، پوشش بیمه‌ای اصناف و بازاریان فاقد پوشش بیمه‌ای انجام می‌شود و براساس تفاهم نامه منعقد شده، یکی از دفاتر ما در اتاق اصناف مرکز استان مستقر شد.
۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۴:۲۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید