اخبار

شریعتمداری در حاشیه جلسه هیات دولت : از اول خردادماه امسال همه فعالیتهای مربوط به تمديد،صدور و ارسال دفترچه های درمانی تامین اجتماعی غیر حضوری انجام می شود

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: همه مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی یا مراکز درمانی طرف قرار داد مکلف هستند که این دفترچه ها را تا پایان اردیبهشت ماه معتبر تلقی کنند و پس از این تاریخ نیز کلیه فعالیت های مربوط به تمدید، صدور و ارسال دفترچه های درمانی به صورت غیرحضوری انجام می شود .
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی محمد شریعتمداری روز چهارشنبه پس از جلسه هیات دولت اظهارداشت: سازمان تامین اجتماعی دارای ۸۰ مرکز مهم درمانی در چارچوب بیمارستان و ۳۳۰ مرکز درمانی در سطوح مختلف است از ابتدای این امر  در کنار وزارت بهداشت فعال بودند و‌تا امروز نزدیک ‌به ۱۵ هزار نفر از بیماران مشکوک به کرونا خدمات رسانی کردند. 
وی افزود: بیش از ۵ هزار تخت به این امر اختصاص یافته است و افراد تحت درمان قرار گرفتند و بخش قابل توجهی بهبود یافته اند و تعداد معدودی نیز متاسفانه فوت شدند و این ماموریتی بود که برعهده سازمان تامین اجتماعی قرار داشت. 
وزیر کار گفت: با توجه به اینکه فاصله گذاری اجتماعی از مهمترین مباحث در این زمینه بوده بنابراین از ابتدا در این زمینه هم فعال بودیم به نحوی که  شب گذشته نیز طی اطلاعیه ای اعلام‌ کردیم که دفترچه های بیمه درمانی تامین اجتماعی سراسر کشور تا پایان اردیبهشت ماه تمدید شد و دفترچه هایی که در سال گذشته و‌ابتدای امسال منقضی شده بودند همچنان معتبر است و‌همه مراکز درمانی همچون سازمان تامین اجتماعی یا مراکز درمانی طرف قرار داد مکلف هستند که این دفترچه ها را تا پایان اردیبهشت ماه معتبر تلقی کنند. 
وی افزود: پس از این تاریخ نیز کلیه فعالیت های مربوط به تمدید، صدور و ارسال دفترچه های درمانی به صورت غیرحضوری انجام می شود و با این تصمیم در ماه اسفند و  فروردین بیش از ۵ میلیون سفر شهری و بین شهری را به حداقل رساندیم. 
شریعتمداری ادامه داد: از این‌نوع تصمیمات همچون تعیین وقت برای هیات های بدوی‌و‌ تشخیص تامین اجتماعی در سراسر کشور را به آینده موکول کردیم که به فاصله گذاری هوشمند اجتماعی کمک می کند. 
وی بیان کرد: در واحدهای تولیدی متعلق به وزارت کار هم عمدتا واحدهای متعلق به شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) ما موفق شدیم  بیش از ۶ میلیون لیتر انواع مواد شوینده و ضدعفوتی کننده سطوح و دست را تولید کنند و در اختیار جامعه ایران قرار دهیم . هم در تولید مواد اولیه مورد نیاز داروی کاهش عوارض کرونا نیز ۶ تن تولید داشتیم و در ادامه  مسیر نیز هر چقدر نیاز باشد . نیز این اقدام انجام می شود و بیش از ۶ میلیون قرص کلروکین در اختیار واحدهای درمانی قرار گرفته تا در کاهش عوارض ناشی از بیماری کمک کند. همچنین کمکهای  اجتماعی واحدهای تولیدی و شرکتهایی مثل پتروشیمی امیر کبیر و جم وهمه شرکتهایی که  هستند در جای خود به مردم کمک کردند .  
۲۸ فروردین ۱۳۹۹ ۱۳:۱۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید