اخبار

نماینده ولی فقیه در مازندران: نقش مهم تعاونی‌ها در تحقق جهش تولید

نماینده ولی فقیه در مازندران: نقش مهم تعاونی‌ها در تحقق جهش تولید
نماینده ولی فقیه در مازندران گفت:تعاونی‌ها نقش مهمی را در تحقق جهش تولید ایفا می کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل، آیت‌الله محمدباقر محمدی‌لائینی ظهر امروز در دیدار با تعاونگران و فعالان این حوزه خواستار توجه بیشتر مسئولان و مدیران به مشکلات معیشتی مردم شد و اظهار کرد: بسیاری از قیمت‌ها از کنترل خارج شده، قیمت برخی از خودروهای داخلی در کمتر از یک ما چندین برابر شده است و نیاز است نظارت بیشتری صورت می‌گیرد.

وی با اعلام اینکه کسی که از خدا نترسد دنبال سود بیشتر است، بیان کرد: فساد اداری کشور را دچار مشکلات بیشتر می‌کند که این نشات گرفته از خدا ناترسی است.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به اینکه مسؤولان دنبال گره‌گشایی مشکلات باشند، تصریح کرد: مسؤولان پاکدست زیادی در کشور داریم اما برخی اختلاس‌گرها و نفوذی‌ها به دنبال بدنام کردن و ناامیدی در جامعه هستند.

این مسؤول با اعلام اینکه در قانون اساسی به تعاونی‌ها توجه شده است افزود: در سال جهش تولید تعاونی ها نقش مهمی می‌توانند در ایجاد اشتغالزایی ایفا کنند.

محمدی‌لائینی با اشاره به نقش تعاونی‌ها برای اشتغالزایی در جامعه، خاطرنشان کرد: تعاونی‌ها در استان باید تقویت شوند و توسعه یابند.

وی با تاکید بر اینکه مسولان باید به دنبال ایجاد اشتغال پایدار برای افراد جویای کار باشند، اظهار کرد: اولویت باید ایجاد اشتغال پایدار باشد.

محمدی‌لائینی تصریح کرد: در حوزه مشاغل خرد و خانگی در صدور مجوزها توسط دستگاه‌های اجرایی تسهیل شود و نسبت به طرح‌های بزرگ باید تفاوت داشته باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران نیز گفت: استان مازندران دارای ظرفیت‌های زیادی است که تعاون به عنوان مردمی‌ترین بخش اقتصاد بستر مناسبی برای اشتغالزایی و تحقق عدالت اجتماعی است که باید از این ظرفیت استفاده کرد.

کامران اصغری تصریح کرد: سخنان اخیر مقام معظم رهبری درباره بخش تعاون نشان از اهمیت بالای این حوزه در سطح کشور دارد و باید برای رشد سهم بخش تعاون در اقتصاد کشور با کمک مسئولین، مردم و بخش تعاون بیش از پیش تلاش کرد.

اصغری از راه‌اندازی سامانه‌های شفافیت مانند سامانه جامع و هوشمند بخش تعاونی کشور، سامانه شفافیت صندوق سرمایه‌گذاری تعاون، سامانه شفافیت صندوق بازنشستگی کشوری، سامانه شفافیت بهزیستی و سامانه دریافت گزارش بر خط دریافت‌کنندگان تسهیلات اشتغال پایدار روستایی خبر داد.

سید علاءالدین ربیعی رئیس اتاق تعاون مازندران نیز گفت: اصول فرهنگ کار باهدف ایجاد اشتغال پایدار و استفاده بهینه از ظرفیت نیروی انسانی در جامعه نیازمند توجه و ترویج است.

وی افزود: طبق واگذاری های صورت گرفته اتاق تعاون مازندران بحث داوری و حل اختلاف حقوقی بین تعاونی ها را به بهترین نحو انجام می دهد.

ربیعی خاطرنشان کرد: رابطه و تعامل بین اتاق تعاون، اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی مازندران و بانک توسعه تعاون مانند یک روح در چند جسم است و این مهم موجب موفقیت بخش تعاون مازندران در سطح کشور است.

1

 

۱۸ شهریور ۱۳۹۹ ۲۰:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید