اخبار

افتتاح نخستین مرکز نوآوری توسعه تعاون مازندران در تنکابن

افتتاح نخستین مرکز نوآوری توسعه تعاون مازندران در تنکابن
مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: نخستین مرکز نوآوری توسعه تعاون استان در مرکز علمی کاربردی گلشن اندیشه صدف تنکابن به بهره‌برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، کامران اصغری صبح امروز در مراسم افتتاح مرکز نوآوری توسعه تعاون استان مازندران در مرکز علمی کاربردی گلشن اندیشه صدف تنکابن اظهار کرد: در یک سال گذشته تلاش کردیم به سمت نوآوری در بخش تعاون حرکت کنیم و زمان قابل توجهی برای برنامه‌ریزی در این خصوص صرف شد.

وی تصریح کرد: یکی از این اقدامات، برنامه‌ریزی برای افتتاح مراکز نوآوری و توسعه تعاون در شهرستان‌هایی است که ظرفیت این کار را داشتند و بر این اساس بدنبال افتتاح این مرکز در سایر شهرستان‌ها نیز هستیم.

اصغری تبدیل شدن تعاونی‌ها به واحدهای خلاق و نو آور، توسعه فعالیت‌های دانش بنیان و افزایش بهره‌وری در شرکت‌های تعاونی، ایجاد اشتغال و انتقال تکنولوژی در استان بویژه در حوزه تعاون را اهداف راه‌اندازی اولین مرکز نوآوری توسعه تعاون مازندران عنوان کرد و افزود: این مرکز بصورت پایلوت در کشور با همکاری مرکز علمی کاربردی گلشن اندیشه صدف تنکابن تاسیس شد.

این مسؤول بیان کرد: مرکز نوآوری و توسعه تعاون در راستای ارائه خدمات حمایتی و پشتیبانی از ساخت و توسعه محصولات مبتنی بر فناوری و نوآوری و یا انتقال دانش فنی توسط صاحبان ایده‌ها در بخش تعاون و به منظور تحقق اهداف مرکز با حضور تیم‌های خلاق و نو آور فعالیت می‌کند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی مازندران اظهار کرد: حمایت از طرح های پژوهش گران، محققان ، دانشجویان در قالب تیم‌های خلاق و شرکت‌های تعاونی ، کمک به شکل گیری و حیات شرکت‌های تعاونی دانش بنیان و خلاق ، ایجاد بستر مناسب برای کار آفرینی ، اشتغال و تجاری‌سازی محصولات در بستر تعاونی ، ایجاد ارتباط بین دانشگاه ، صنعت و تعاون و تامین سرمایه‌های مادی و معنوی مورد نیاز طرح‌های نوین ، گسترش فناوری و ایجاد بستر رشد و صنعتی شدن ایده‌های خلاق، تسهیل ارتباط و تعامل واحدهای تعاونی فعال با صاحبان ایده‌های خلاقانه و استارت آپ ، تعامل با اتاق فکر تعاون در استان از اهداف اصلی این مرکز است.

اصغری در پایان گفت: امیدواریم با راه‌اندازی مرکز نو آوری و توسعه بخش تعاون، تعاونی های استان برای نقش‌آفرینی و کارایی بیشتر بتوانند به دانش روز تجهیز شده و توانمندی خود را در زمینه‌های مختلف بهبود بخشند.

۲۳ شهریور ۱۳۹۹ ۱۰:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید