اخبار

با حضور مدیر روابط کار؛

کارگاه آموزشی حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری برگزار شد

کارگاه آموزشی حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری برگزار شد
صبح امروز دوشنبه مورخ 7 مهر 99، کارگاه آموزشی حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری با حضور حسن فلاحی مدیر روابط کار اداره کل، فلاح معاونت امور بیمه ای اداره کل تامین اجتماعی، شکوهی رییس اداره بیمه بیکاری، سلیمی رییس امور اداری، غلامی رییس اداره ارزیابی عملکرد و بازرس سلامت اداری، رضایی رئیس اداره شهرستان بابلسر، بابایی کارشناس ارشد امور بیمه شدگان تامین اجتماعی و کارشناسان بیمه بیکاری استان در بابلسر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل، حسن فلاحی مدیر روابط کار اداره کل با حضور در این جلسه  ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی طی سخنانی اظهار کرد: با توجه به شیوع ویروس منحوس کرونا و استفاده از سامانه کرونا برای مقرری بگیران بیمه بیکاری و حذف تدریجی روش سنتی  سبب شد در اواخر شهریور ماه با تلاش و پشتکار همکاران درخواست کنندگانی که اکثریت آنان در اسفند سال گذشته بیکار گشته بودند از بیمه مذکور بهره مند گردند.

فلاحی ادامه داد: نظارت  کامل  در تمام مراحل سامانه جامع ، ثبت نام متقاضیان و احراز هویت و همچنین مراحل تخصصی آن باید صورت گیرد.

حسن فلاح معاونت امور بیمه ای اداره کل تامین اجتماعی نیز در این جلسه بیان کرد: در بحث امور روابط کار تمام نگاه ها به اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی و تأمین اجتماعی می باشد که این امر در حال حاضر با شیوع  ویروس کرونا باعث دشواری کار نسبت به گذشته شده است.

وی ضمن تقدیر و تشکر از همکاران و کارشناسان بیمه بیکاری شهرستان ها افزود: انتظار داریم  با عنایت  به  حجم بالای  کار در انجام  قوانین و ضوابط  دقت لازم در نظر گرفته  شود .

معاون امور بیمه ای تامین اجتماعی با اشاره به پرداخت بیمه بیکاری در زمان شیوع کرونا خاطرنشان کرد:  با توجه به  ساز و کار ستاد ملی کرونا پرداختی های سال جاری مقرری بگیران بیمه بیکاری انجام شده و ادامه دارد.

ایرج شکوهی رییس اداره بیمه بیکاری اداره کل نیز در این جلسه با اعلام راه اندازی سامانه جامع روابط کار بیان کرد: در اوایل کار با این سامانه بخصوص در زمان شیوع ویروس کرونا با ایراداتی جزئی مواجه شدیم که بعد از تبادل نظر با همکاران نسبت به رفع آن اقدام شد.

وی با اشاره به اختلاف نظرات موجود بین نمایندگان تامین اجتماعی و کارشناسان بیمه بیکاری شهرستان ها تصریح کرد: هدف از برگزاری جلسات آموزشی مشترک بین این اداره کل و تأمین اجتماعی رسیدن به نقطه مشترک و ایجاد تعامل و وحدت رویه می باشد و مصوبات این جلسات به کل استان اطلاع رسانی خواهد شد.

گفتنی است بحث، تبادل نظر و ارائه انتقاد و پیشنهاد در حوزه بیمه بیکاری پایان بخش این کارگاه آموزشی یک روزه بود.

۸ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۰۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید