اخبار

در قالب طرح اشتغال روستایی صورت گرفت

بهره برداری از کارخانه تولید آب آشامیدنی در روستای آبکله سر کوچک تنکابن

افتتاح کارخانه تولید آب آشامیدنی در روستای آبکله سر تنکابن
ظهر امروز با حضور سخنگوی دولت، معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و همچنین، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران و جمعی از مسئولین شرکت پیوند هراز(آب آشامیدنی اوتیسا) در روستای آبکله سر کوچک تنکابن به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل، سخنگوی دولت در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از تمامی کارآفرینان عرصه تولید در شرایط سخت اقتصادی خاطرنشان کرد: تلاش کارآفرینان و صاحبان صنایع و تولید برای ایجاد ارزش افزوده شایسته تقدیر است و باید قدر و کرامت این عزیزان حفظ شود.
ربیعی، دو ضرورت را نیاز جامعه امروز کشور برشمرد و تاکید کرد: امید به آینده و تلاش، لازمه توسعه کشور است حتی دشمنان نیز با تمرکز بر این دو موضوع زمینه‌های تلاش در جامعه و آثارش یعنی امید را هدف گرفتند.
سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه باید زیرساخت‌های زندگی مردم فراهم شود و این دیدگاه در دولت و صندوق کارآفرینی دنبال شده است خاطرنشان کرد: راه خوشبخت کردن جامعه، بردن شادی به خانه‌ها و سفره‌های کوچک است در حقیقت توسعه به معنای اشتغال خرد و سفره‌های کوچک باید عملیاتی شود.
وی با تقدیر از یکایک کارگران و کارفرمایان و خانواده‌های آنان گفت: تبلیغات منفی دشمنان و علاوه بر آن رفتار عده‌ای که به خاطر مقاصد سیاسی بر طبل ناامیدی می‌کوبند باعث شده جامعه از دوطرف در مضیقه قرار گیرد.
ربیعی با بیان اینکه سختی زندگی مردم قابل درک بوده و همه تلاش‌های ما برای خنثی کردن هجمه‌های دشمنان است تصریح کرد: در این جنگ اقتصادی نابرابر امیدواریم با پشتوانه کار و تلاش از بحران‌ها عبور کنیم.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت پیوند هراز در مراسم افتتاح این کارخانه گفت: این شرکت در سال۷۴ برای بهره برداری از جنگل تاسیس شد سپس با تغییر رویکرد و تصمیم دولت، فاز بهره‌برداری جنگل در سال۹۵ به پایان رسید و با سرمایه گذاری مجدد وارد فاز تولید مواد غذایی شد که سرانجام سال ۹۷ مجوز‌ها اخذ و کارخانه در مسیر تغییر فعالیت قرار گرفت.

علیزاده از ۲۲۰میلیارد آورد سرمایه و در مجموع ۳۳۰میلیارد هزینه سرمایه در گردش برای راه‌اندازی پروژه خبر داد و افزود: شرکت تولید آب آشامیدنی پیوند هراز با نام تجاری اوتیسا فعالیت رسمی خود را از اواخر سال۹۸ آغاز کرد و توانست در سه ماهه تابستان محصولات خود در شمال کشور و استان‌های تهران و کرج و قم توزیع کند.
وی با بیان اینکه شرکت هنوز به ظرفیت اصلی نرسیده و خطوط تولید با ظرفیت تولید آب آشامیدنی و آب گازدار در دستورکار قرار دارد گفت: در سامانه تصفیه آب این شرکت برای ضدعفونی از ازون استفاده می‌شود که به لحاظ ماندگاری دارای اهمیت است.
علیزاده از بکارگیری ۳۸پرسنل جوان با اشتغالزایی مستقیم در این مجموعه خبر داد و افزود:خط اصلی تولید این مجموعه در حال حاضر با ظرفیت تولید ۱۲هزار بطری یک و نیم لیتری در ساعت مشغول بکار است و انتظار داریم با اضافه شدن شیفت دوم تعداد پرسنل به ۵۰نفر افزایش یابد.

 

۱۰ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید