اخبار

سخنگوی دولت :

300 روستا تحت پوشش طرح روستای بدون بیکار قرار گرفتند

300 روستا تحت پوشش طرح روستای بدون بیکار قرار گرفتند
علی ربیعی گفت: تاکنون بیش از 300 روستای کشور " طرح روستای بدون بیکار" اجرا شد و استان مازندران نیز از این طرح بخوبی استقبال کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، علی ربیعی سخنگوی دولت در حاشیه بازدید های خود در سفر یک روزه به مازندران به ظرفیت های این استان در بخش های مختلف صنعتی،گردشگری، خدمات و کشاورزی اشاره کرد و عمده مشاغل این استان را در بخش خدمات و گردشگری عنوان کرد.

وی افزود: در سیاست های دولت در دوره شیوع کرونا،حفظ سلامت و جان مردم در اصل قرار گرفته و تامین مایحتاج زندگی و معیشت در چارچوب سلامت قرار گرفت.

سخنگوی دولت با یادآوری اینکه در فصل شیوع کرونا پیش بینی ما آسیب به بیش از 3 هزار شغل بوده است،گفت: اگر این مهم در دوره شیوع کرونا مدیریت نمی شد علاوه بر صنعت اولیه ممکن بود به دیگر بخش ها نیز آسیب وارد کند.

ربیعی با اعلام اینکه دو موضوع حفظ سلامت و معیشت مردم که در اولویت سیاست های دولت قرار گرفت منجر به تثبیت و بازگشت بیش از یک میلیون و 600 شغل شد که با پرداخت وام و یا عقب انداختن باز پرداخت وام اتفاق افتاد.

وی افزود:  نگرانی ما مربوط به حدود یک و نیم میلیون نفر افرادی بود که در مواجه با ویروس کرونا مورد ریزش قرار گرفتند که این افراد نیز از محل " صندوق توسعه ملی" بیمه شدند.

ربیعی با بیان اینکه  یک میلیون و  200 هزار نفر هم تحت پوشش بیمه بیکاری فرار گرفتندضمن اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم اتصال آنها را به بنگاه ها قطع نکرد.

وی به طرح" روستای بدون بیکار" اشاره کرد و گفت: یکی از اقدام ها و برنامه های مهم دولت اجرای طرح روستای بدون بیکار است که تاکنون 300 روستای کشور تحت این پوشش قرار گرفتند که بیش از 1000 میلیارد تومان تسهیلات روستایی به این طرح از محل "صندوق کارآفرینی امید" پرداخت شده است.

ربیعی به اجرای این طرح در استان مازندران اشاره کرد و افزود: "یک تولید،یک روستا" نیز طرحی است که بنا داریم در این طرح هیچ روستایی بیکار نداشته باشد که این طرح در استان مازندران مورد توجه قرار گرفته است.

سخنگوی دولت گفت: امیدواریم با منابعی که برای اشتغال سال آینده که از محل صندوق توسعه ملی و تبصره ماده 16 و 18 در نظر گرفته شده بتوانیم در تثبیت و گسترش اشتغال نقش مهمی ایفا کنیم. 

۱۰ مهر ۱۳۹۹ ۱۳:۲۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید