اخبار

معاون وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی:

تقویت بسترهای اقتصادی در روستاها از برنامه های اصلی دولت بوده است

تقویت بسترهای اقتصادی روستا از برنامه های اصلی دولت بوده است
عیسی منصوری گفت:یکی از برنامه های اصلی دولت تدبیر و امید تقویت و ایجاد بسترهای مناسب اقتصادی و اشتغالزایی در روستاها بوده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران، عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی،در حاشیه بازدید از طرح های گلخانه ای روستای خرماکلای قائم شهر با اشاره به اهمیت و حمایت از اشتغال و اقتصاد روستایی در کشور اظهارکرد: متاسفانه قبل از انقلاب سیاست بر مبنای حمایت از شهری  و صنعتی شدن کارخانه ای بود و اهمیتی به مناطق روستایی وجود نداشت.
وی  افزود: طبق نظر داوران بین المللی و آمارهای موجود بعد از پیروزی انقلاب یکی از برنامه های اصلی در کشور بحث حمایت زیرساخت های روستایی و بحث عمران و آبادی روستاها بوده است.
منصوری با بیان این که عمران و آبادانی در روستا موجب شده که در چند دهه گذشته بحث زیر ساخت های اقتصادی و اشتغال روستایی منسوخ بماند،گفت:یکی از برنامه های اصلی دولت تدبیر و امید تقویت و ایجاد بسترهای مناسب اقتصادی و اشتغالزایی در روستاها بوده است.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی ادامه داد:حمایت از اقتصاد روستایی موجب می شود تا به رغم اشتغالزایی برای بومی های منطقه جمعیت روستایی هم افزایش پیدا کند.
گفتنی است: روستای خرماکلای شهرستان قائم شهر با جمعیتی  حدود 1200 نفر و 340 خانوار  در دو سال اخیر با حمایت دولت و با پیگیری های استانداری مازندران، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر دستگاه های تخصصی در قالب تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری از محل منابع صندوق توسعه ملی و از طریق سامانه کارا، نسبت به ساخت بیش از 250 واحد گلخانه لیمو ترش، گل و گیاه، سبزی و صیفی اقدام کرده و اکنون شاهد بهره برداری گلخانه‌ها، تولید و صادرات محصولات این گلخانه ها هستیم که این اقدام بزرگ دولت و مردم باعث ایجاد اشتغال پایدار در این روستا شده است.

1

۲۱ دی ۱۳۹۹ ۱۲:۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید